PWKJ

Klub Jezdziecki PWKJ

Forum PWKJ Strona Główna -> Pensjonat -> Horyzont wł. Paula
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
Horyzont wł. Paula
PostWysłany: Sob 16:21, 03 Cze 2006
paula
Średnio Zawansowany
Średnio Zawansowany

 
Dołączył: 30 Maj 2006
Posty: 90
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Wrocław






[link widoczny dla zalogowanych]
Imie: Horyzont
Znaczenie Imienia: koło powstałe w wyniku przecięcia sfery niebieskiej na dwie części, wyznaczające granicę pomiędzy przestrzenią widoczną dla obserwacji i zasłoniętą przez Ziemię (Wikipedia)
Xywy Satajene: Horek
Rasa: traken
Od: Diuna
Po: Horoskop
Wiek: 6 lat
Płeć: wałach
Rodowód:
Paszport: posiada
Licencja: nie dotyczy
Bonitacja: nie dotyczy
Stan Zdrowia: bdb, odrobaczony, zaszczepiony
Zajeżdżony: tak ( w wieku 3 lat)
Użytkowanie: ujezdżenie (CC)
Osiąnięcia:
*z.ujeżdżeniowe kl. N, moje pierwsze zawody z Horkiem. Było baardzo ciekawie ;] ogolnie zajelismy V miejsce z wynikiem 64, 380 %
*z.u. kl. C, kolejne zawody. Horek spisał się lepiejze strony technicznej. Wynik 64,429 pozowlił nam objąć III miejsce
*z.u. kl. P PWKJ, trzecie z kolei zawody. Na rozprężalni Horyzont był mega złośliwy, nabuzowany i zły na cały świat. Dobrze, że wjeżdżajac na czworobok rozluźnił się, mocniej podstawił i w sumie nieźle ten czworobok przejechal. Udało nam się objąć II miejsce.
Opis: Konik dopiero zaczyna pracę z ujeżdżeniem, ale widać, że ma do tego symkałke. Jest dosyć spokojny i zrównoważony. W terenie czasem dostaje odpałów. Ma bardzo ładny ruch i duże preydpozycje do dresażu. Chętnie i szybko się uczy.
Po mozolnych treningach, ciężkiej pracy i godzinach męczarni (;P) Horek zgodził się zakapować większosć elementów klasy C, a potem CC. Był na konsultacjach u dosyć dobrego trenmera ujeżdżenia, który zrobił z Horka super konika. Przygotowanego nawet do CC, ale do całkowitej perfekcji daleka droga. Bo Horek zawsze na początku jest na nie i zawsze chce pokazac, ze mimo iz jest bardzo ugodowy, spokojny i poddany jeźdźcowi to jednak czasem potrafi nad nim rządzić. Grunt, że rośnie z niego wspaniały dresiaż Very Happy
Nie lubi: nudy
Uwielbia: smakołyki, pieszczoty i brykańsko Smile
Uwagi do odwiedzjacych:
KARMIENIE:
rano: 2 miarki owsa + 1 miarka Biotin Plus (Eggeresmanna)
południe: 1 miarka owsa
wieczór: 1 miarka owsa + 0,5 miarka High Energy Muesli (eggeresmanna)
PROŚBA DO STAJENNEGO/KOWALA: na razie brak
Stanówka: nie dotyczy
Jeździec: Paula
Właściciel: Paula


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez paula dnia Wto 0:48, 01 Maj 2007, w całości zmieniany 7 razy
Zobacz profil autora
Tydzień Horeczka :)
PostWysłany: Pon 22:07, 19 Cze 2006
paula
Średnio Zawansowany
Średnio Zawansowany

 
Dołączył: 30 Maj 2006
Posty: 90
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Wrocław





Poniedziałek -> Dzisiaj jeździłam z Horeczkiem na padoczku Smile Wkradłam się nań kiedy był pusty. Rozpytałam wszytkich stajennych, na którym padoku o tej porze nie będzie koników i poszłam z Horeczkiem Smile Tradycyjna rozgrzeweczka, potem kilka elementów. Na padoczku, na wolnej przestrzeni mobilizowałam Horka do chodów wyciagniętych i pośrednich. Kłusy początkowe były zdeczka złe - bo nieregularne. Ale potem galopy wyciągnięte, które były rewelacyjne Razz Potem znowu wrócilam do wyciagnitych i w koncu byly dobre Smile Na koniec jescze ustępowania i koła, wolty, serpentyny... Chciałam, aby każda wolta, każde koło było ładne, krągłe, symetryczne. Żeby nie było jakimś jajem, albo żeby Horyzont nie wrzucał zadu do środka, albo nie zostawiał go na zewnątrz. Ogólnie - praca nad rysunkiem. Potem już dalam mu spokók Smile Bo i tak świetnie chodził.
Wtorek -> Dzisiaj z Horeczkiem pojechałam w terenik. W sumie nie planowałam tego. Tylko jak wsiadłam na Horusia, to poczułam jakbym siedziała na bombie. Miał dziś w sobie tyle energii, że czułam, że gdybym zrobiła trening to chyba zakończyl by się klapą. Więc pojechaliśmy w teren, a że było dosyć często to szukaliśmy cienia i zawędrowaliśmy do lasku. I mimo iż było gorąco, i myślałam że Horek będzie wycięczony, to gdy wróciliśmy okazało się, że tylko ja byłam nieźle spocona. Horek miał jeszcze ochotę na dwie rudnki pełnym galopikiem po padoczku ;]
Środa -> Dzisiaj trening ujeżdżeniowy na czworoboku. Dziś skupiliśmy się nad elementami, które są w klasie P. No kilka elemntów e-N-kowych też zrobiliśmy Wink Głównie ustępowania od łydki, żucia z ręki, dodania w kłusie, dodania w galopie, koła, wolty. Potem jeszcze kilka ciagów w klusie, kilka w galopie, troszkę zwykłych zmian. Dziś dodania w kłusie Horuś robił ładne od zadu, był regularny. Naprawdę się starał. Po treningu pojechaliśmy na spacer, a Horek cały czas sie czegos bał. Co chwile tylko uszy postawiał do góry i ghwałtownie stawał Smile
Czwartek -> Dzisiaj znowu trening ujeżdżeniowy i znowu na czworoboku. W sumie dzsiejszy trening był bardzo podobny do wczorajszego ale obejmował również lotne zmiany. Dzisiaj z kolei boskie były właśnie lotne zmiany i ustępowania w kłusie. Horek szedł tak równolegle, że bardziej już nie można xD
Piątek -> Dziś dla rozluźnienia postanowiłam troskzę z Horyzontem poskakac. Ustawiłam sobie małe przeszkódki do 1 m. Horek jak tylko zobaczył przeszkody to postanowił, że dzisiaj nie da mi się pozbierać, nie będzie się podstawiał i będzie szedł dłuugi jak tramwaj. Postanowił też, że nie będzie mnie słuchał, chyba że bedę chciała coś skoczyć. Ale wyilam mu z jego kochanej główki te postanowienia ;] W końcu uznał, że może się jeszcze dzis poświęcić i zgnaszował się, podstawił. A jak zaczęliśmy skakać, to po każdej przeszkodzie chwalił się jakie to on pikne lotne umie robić. Był mega zadowolony. Hortek bardzo lubi od czasu do czasu poskakać Smile Dzisiaj sobie troszke poskakal i to nawet nieźle jak na niego Smile
Sobota -> Dzisiaj z Horeczkiem pojechałam w teren na stępa do lasu. Horek był dosyć spkojny i przyjaźnie nastawiony. Nawet się w boksie ni żucał. W terenie kilka razy sie spłoszył, kilka razy popotykał i mial dzis wszytko w glebokim powazaniu Wink
Niedziela -> Padok. Horek i padok. Horek, padok i galopy. Boshe... Co teń koń na tuch padokach nie tobił... Zostawiłam go na cały dzionek na padoku, żeby się odpręzył iTROSZKĘ wyszalał. Ten latal jak nienormlany, potem sie tarzał, potem się popasł, potem poszedl sie napic, potem znowu latał. Potem znowu poszedł się napić i wziąśc kąpiel w bajorku. Wytarzał się w wodzie, potem w piachu i wyglądał jak śmierć na urlopie... Potem jeszcze sie popasł, polatał i popasł i wzięłam go dostajni. Skończyło się na tym, ze go wykąpałam, bo był taki brudny....


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Pią 21:08, 30 Cze 2006
paula
Średnio Zawansowany
Średnio Zawansowany

 
Dołączył: 30 Maj 2006
Posty: 90
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Wrocław






Pięknie Horeczku, PIĘKNIE!! Jestem z Ciebie dumna!! Pierwsze zawody na PWKJ a TY już drugi Very Happy


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Sprzęt
PostWysłany: Śro 20:56, 14 Mar 2007
paula
Średnio Zawansowany
Średnio Zawansowany

 
Dołączył: 30 Maj 2006
Posty: 90
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Wrocław





* Siodło
[link widoczny dla zalogowanych]
* Ogłowie munsztukowe
[link widoczny dla zalogowanych]
* Ogłowie wędzidłowe
[link widoczny dla zalogowanych]
* Biały i czarny czaprak
[link widoczny dla zalogowanych]
* Jasno-niebieski czaprak
[link widoczny dla zalogowanych]
* Popręg
[link widoczny dla zalogowanych]
* Owijki stajenne
[link widoczny dla zalogowanych]
* Futerko pod siodło
[link widoczny dla zalogowanych]
* Błękitne owijki
[link widoczny dla zalogowanych]
* kantar
[link widoczny dla zalogowanych]
* Uwiąz bordowy
[link widoczny dla zalogowanych]
* Różowe owijki
[link widoczny dla zalogowanych]
* Kaloszki
[link widoczny dla zalogowanych]
* Derka siatkowa
[link widoczny dla zalogowanych]
* Derka polarowa
[link widoczny dla zalogowanych]
* Derka na padok
[link widoczny dla zalogowanych]
* Akcesoria do czyszczenia
[link widoczny dla zalogowanych]
* Ochraniacze na przód
[link widoczny dla zalogowanych]
* Ochraniacze na tył
[link widoczny dla zalogowanych]
* Derka treningowa
[link widoczny dla zalogowanych]
* Lonża
[link widoczny dla zalogowanych]
* Bat ujeżdżeniowy
[link widoczny dla zalogowanych]
* Futerko pod siodło (różowe)
[link widoczny dla zalogowanych]
* Granatowy czaprak
[link widoczny dla zalogowanych]
* Czaprak różowy
[link widoczny dla zalogowanych]
* Czaprak niebieski
[link widoczny dla zalogowanych]
* Pas do lonżowania + Pessoa
[link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Pią 20:20, 16 Mar 2007
paula
Średnio Zawansowany
Średnio Zawansowany

 
Dołączył: 30 Maj 2006
Posty: 90
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Wrocław





15 III '07 r.
Horek dzisiaj biegał sobie po parkurze i rozładowywał energię Smile


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Nie 10:58, 18 Mar 2007
Never Perfect
Administrator
Administrator

 
Dołączył: 09 Mar 2007
Posty: 49
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: z Mazur





Data: 18 Marca 2007 roku
Weterynarz: Never Perfect
Koń: Speed -sprawdzenie stanu zdrowia

Udałam się do stajni ,podeszłam do boksu Horka i weszłam do środka poklepałam go po szyji i nałożyłam kantar i uwiaz ,następnie wyszłam z nim przed stajnie i pokłusowałam oraz postępowałam w ręku.Po obejżeniu rucho ogierka stanełam brzy jego boku i obejzałam stawy ,po czym go poklepałam i sprawdziłam uzębienie. Po skończonych oględzinach wziełam Horka do stajni i uwiązałam pobrałam prubki krwi ,zaprowadziłąm go do boksu i pobrałam prubki kału.Następnie poklepałam ogierka i wyszłam...

[link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Pią 19:34, 23 Mar 2007
*Koniara125
Zawansowany
Zawansowany

 
Dołączył: 09 Mar 2007
Posty: 139
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/5
Skąd: z Kożuchowa





KOŃ:
NAKARMIONY
BOKS CZYSTY


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Horyzont wł. Paula
Forum PWKJ Strona Główna -> Pensjonat
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)  
Strona 1 z 1  

  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
Regulamin